Dinamovisul Adam Nemec decisiv pentru Slovacia!

Publicat: 09/10/2017 | 07:00

Dinamovistul Adam Nemec  a reuşit să pună umărul la această performanţă a Slovaciei reuşind o dublă în meciul cu San Marino. Elevul lui Vasile Miriuţă a punctat în minutele 33 şi 62, rezultatul final al confruntării fiind marcat de Duda în minutul 69.

Deja calificată la Mondial, Anglia şi-a respectat statutul şi a învins în deplasarea din Lituania, scor 1-0, încheind neînvinsă aceste preliminarii cu opt victorii şi două remize.  Unicul gol al partidei a fost marcat de golgheterul Harry Kane, din penalty, în mintul 27.

Marea perdantă a acestor preliminarii a Grupei F este Scoţia. Aflată pe locul 2 în grupă înaintea ultimei etape, Scoţia nu a reuşit decât un 2-2 în depasarea din Slovenia, pierzând astfel locul al doilea în defavoarea Slovaciei.

Pentru scoţieni au puntat în acest meci Griffiths (min. 32) şi Snodgrass (min.88), în timp ce reuşitele slovenilor le-au aparţinut lui Bezjak (min. 52, 72).