Dueluri de cinci stele în optimile Cupei Germaniei!

Publicat: 04/02/2020 | 10:39

Astăzi se va da starul optimior de finală ediției 2019-2020 a Cupei Germaniei. Paridele prograamate în această fază a competiției promit spectacol.

Napoli învinge spectaculos Sampdoria și se apropie la două puncte de locurile de cupe europene!

Unul dinte cele mai interesante dueluri ale zilei va avea loc de la ora 21:45 pe „Weserstadion” din Bremen între Werder și  Dortmund. Borussia caută revanșa după ce a fost eliminată în ediția trecută a Cupei Germaniei pe „Signal Iduna Park” de Werder la penalty-uri, după ce în timpul regulamentar rezultatul a fost egal, 1-1, egalitatea persistând și după cele doouăă reprize de prelungiri în care ambele echipe au punctat de câte două ori, scorul fiind 3-3. La penalty-uri „verzii” aveau să se impună cu 4-2, de la Dortmund ratând ținta Alcacer și Philipp. Este un meci care promite spectacol și multe goluri ca de altfel mai toate „directele” din ultimul timp.

Echipe probabile Werder Bremen – Borussia Dortmund:
Werder Bremen: Pavlenka – Toprak, Vogt, Moisander – M. Eggestein, Sahin, Klassen, Friedl – Bittencourt, Rashica – Selke
Borussia Dortmund: Bürki – Can, Akanji, Zagadou – Hakimi, Witsel, Brandt, Schulz – Sancho, Haaland, Reus

Pe lângă duelul de pe „Weserstadion” din Bremen între Werder și Borussia Dortmund, astăzi în optimile Cupei Germaniei vor mai avea loc încă trei partide.