Dueluri pe viață și pe moarte pentru un loc în sferturile Champions League! Astăzi avem PSG-Real Madrid și Liverpool- FC Porto!

Publicat: 06/03/2018 | 14:25

PSG-Real Madrid și Liverpool- FC Porto sunt meciurile care se vor disputa astăzi de la ora 21:45 în manșa retur a optimilor de finală a ediției din acest an a Champions League.

După ce „cormoranii” și-au rezolvat ecuația calificării încă din tur după 5-0 în Portugalia, toată atenția va fi pe confruntarea de pe „Parc des Princes” dintre PSG și Real Madrid, joc care va fi de la ora 21:45 în direct la Pro TV și Telekom Sport.

După victoria din tur, scor 3-1, Real Madrid e văzută drept mare favorită la calificare. Eliminată din Cupa Spaniei și cu șanse mici de a mai prinde titlul în Spania, fiind la 15 puncte de Barcelona, Real Madrid se agață de singurul obiectiv care i-a mai rămas în acest sezon, respectiv Champpiosn League.

Elevii lui Zinedine Zidane au prima șansă la calificare după rezultatul de pe „Santiago Bernabeu” din manșa tur a optimilor de finală cu PSG, scor 3-1

„Suntem pregătiți cu toții pentru un meci fantastic. Suntem concentrați și pregătiți de joc. Faptul că avem avantaj pe tabelă nu înseamnă nimic. Mai avem în faâă un meci de 90 de minute sau mai mult, așa că trebuie să fim pregătiâi pentru orice situație. Suntem însă obișnuiți cu presiunea”, a declarat Zinedine Zidane, înaintea confruntării din acceastă seară.

Iată echipele probabile în PSG- Real Madrid (în tur 1-3)

PSG: Areola- D. Alves, T. Silva, Kimpembe, Kurzawa- Rabiot, Lo Celso, Verratti- Mbappe, Cavani, Di Maria

Real Madrid: Navas- Carvajal, Varane, S. Raos, Marcelo- Kroos, Casemiro, Modric- Asensio, Benzema, C. Ronaldo