Durere SURDa pentru Vaslui

Publicat: 22/08/2010 | 00:00

Partida a inceput pentru moldoveni practic de la 0-1, dupa ce Romeo Surdu, titularizat in locul lui Kapetanos, a reusit o faza superba, a driblat goalkeeperul advers si a marcat cu poarta goala. Jucatorii Vasluiului au incercat sa echilibreze disputa si au ratat cateva ocazii, dar nu au izbutit sa egaleze pana la pauza.

La reluare, tot stelistii au iesit mai inspirati de la vestiare si au punctat pentru 2-0 prin Bogdan Stancu, in urma unei combinatii cu Bicfalvi si Surdu. In minutul 54, acelasi Surdu a izbutit dubla, cu un sut care nu i-a dat nici o sansa lui Kuciak.

S-a terminat 3-0 pentru Steaua, care a urcat pe locul secund, in spatele lui Dinamo, iar mandatul lui Ilie Dumitrescu continua intr-un mod cat se poate de placut pentru fostul international. De partea cealalta, aventura lui Lopez Caro pe banca vasluiana pare din ce in ce mai aproape de sfarsit, fiind de asteptat ca patronul Adrian Porumboiu sa il demita dupa acest nou esec usturator.