Echipa de tineret a Romaniei , invinsa de Anglia, scor 2-1

Publicat: 09/10/2010 | 00:00
Reprezentativa de tineret a Romaniei a fost invinsa cu scorul de 2-1 (0-0), de selectionata similara a Angliei, in mansa tur a play-off-ului de calificare la turneul final al Campionatului European "Under 21", editia 2009-2011.

Golurile englezilor au fost marcate de Jordan Henderson ’63 si Chris Smalling ’83, in timp ce pentru Romania a punctat Ioan Hora ’71.

Anglia a deschis scorul in minutul 63, prin Henderson, care a inscris cu un sut din voleu, in dreapta portarului Silviu Lung jr.

Romania a egalat opt minute mai tarziu, prin Hora, al carui sut din marginea careului a fost deviat usor de Bertrand.

Anglia a stabilit scorul final in minutul 83, prin Smalling, care l-a invins pe Siviu Lung de la 3 metri de poarta, in urma unui corner.