Eduardo Berrizo le-a spus jucătorilor că are cancer când erau conduşi cu 3-0! S-a întâmplat în ultimul minut al meciului FC Sevilla-Liverpool şi a impresionat întreaga lume

Publicat: 22/11/2017 | 12:41

Antrenorul echipei FC Sevilla, Eduardo Berrizo, şi-a anunţat elevii că suferă de cancer la prostată la pauza meciului cu Liverpool, din Liga Campionilor, când aceştia erau conduşi cu 3-0.

Când au auzit prin ce suferinţă cumplită trece liderul lor, fotbaliştii s-au mobilizat şi în ultimul minut al partidei au reuşit să egaleze prin Pizarro.

Imediat după marcarea golului egalizator, jucătorii au alergat spre antrenorul Eduardo Berizzo pentru a-l îmbrăţişa.

După meci, presa spaniolă a anunţat că antrenorul are cancer şi le-a spus acest lucru jucătorilor la pauză.

„Le-am spus să joace cu sufletele şi mândria pe care le au”, a spus antrenorul, citat de site-ul echipei.