Elveția câștigă la scor de tenis cu Islanda în Liga Națiunilor!

Publicat: 09/09/2018 | 09:15
Elveția a zdrobit Islanda într-un meci disputat în Seria A Grupa 2 din cadrul Ligii Națiunilor. Partida s-a încheiat cu un halucinant scor de 6-0 după ce la pauză gazdele aveau avantaj de două goluri pe tabela de marcaj.

Gazdele au dominat copios partida, nordicii fiind de nerecunscut. Elvețienii și-au trecut în dreptul lor 20 de ocazii de gol și au trimis de 9 ori balonul pe spațiul porții islandezilor.

Surprinzătoare a fost și diferența de scor cu care Luxemburg s-a impus în fața Moldovei,s cor 4-0, în timp ce succeul Belarusului contra selecționatei statului Ssan Marino cu 5-0 este logic.

În cel mai așteptat meci care s-a disputat sâmbătă seară, Anglia a fost depășită la limită pe teren propriu cu 2-1 de Spania. Englezii au deschis scorul în minutul 11 prin Rashford însă ibericii au întors rezultatul până la pauză prin reușitele lui Saul (min.13) și Rodrigo (min.32).