Enache mulţumit cu punctul din Banat: „Este un punct care ne dă încredere!”

Publicat: 18/11/2017 | 07:00

„Am văzut un joc diferit în cele două reprize, am intrat greu în joc, n-am avut acea atitudine de care noi mereu amintim, dar repriza a doua ne-am revenit acolo unde cred că ar trebui să fim la fiecare meci. Repriza a doua am controlat-o, n-am avut probleme defensive, am avut ocazii, a fost foarte bună. Am avut pe final o bară, două ocazii foarte bune. Puteam obţine mai mult dar ăsta e rezultatul şi ne mulţumim cu realitatea. Am venit cu mari speranţe, ne-am dorit foarte mult dar atât am putut obţine. Avem o perioadă bună şi suntem consecvenţi în rezultate, cred că ăsta e câştigul din jocul de la Timişoara. E un punct care ne dă încredere, ne mai aduce un pic de linişte în lupta pentru care suntem implicaţi şi până la urmă cred că trebuie să fim mulţumiţi cu un punct”,  a declarat Costel Enache, antenorul principal al moldovenilor la flash-interviurile de după meci.

FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată în compania echipei ACS Poli Timişoara în etapa a XVIII-a a Ligii I. În urma rezultatului înregistrat, trupa pregătită de Costel Enache a rămas pe locul 4 în Liga I cu 32 de puncte, cu trei mai multe decât FC Viitorul, campionii jucând în această etapă la Voluntari.