Falcao salvează Monaco de la înfrângerea cu Nice!

Publicat: 17/01/2018 | 07:00

Campionii au început în forţă meciul şi se părea că vor avea o misiune facilă în încercarea d ea-şi trece în cont cele trei puncte puse în joc, însă lucrurile nu au stat întocmai.

Diakhaby a deschis scorul în minutul 33 iar monegascii au intrat la cabine cu avantaj pe tabela de marcaj. Cu Balotelli în zi de graţie, oaspeţii au reuşit să întoarcă spectaculos scorul în a doua repriză, Mario trecându-şi în cont o dublă în minutele 47 şi 68. În primul minut al prelungirilor, Falcao le-a refuzat celor de la Nice victoria, reuşind egalarea, partida terminându-se cu scorul de 2-2.

De semieşecul celor de la Monaco a prifitat Marseille care a câştigat la pas partida de pe teren propriu cu cei de la Strasbourg, scor 2-0 prin golurile marcate de N’jie (min. 79) şi Payet (min. 87) şi a urcat pe locul 2 în clasament, devansând campioana en-titre cu un punct.

În schimb, Bordeaux a cedat neaşteptat, scor 2-0 pe teren propriu partida cu cei de la Caen. Victoria oaspeţilor s-a conturat pe final de meci după ce Bordeaux a rămas în zece jucători prin eliminarea lui Baysse în minutul 89. Pentru Caen au punctat Santini (min.89-pen.) şi Rodelin (min.90 +4).