FC Barcelona a invins VfB Stuttgart, scor 4-0, si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Publicat: 18/03/2010 | 00:00
FC Barcelona s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a eliminat formatia germana VfB Stuttgart, scor general 5-1, castigand detasat meciul retur din optimi, disputat pe teren propriu, scor 4-0 (2-0).

Golurile echipei iberice au fost marcate de Messi ’13, ’60 Pedro ’22 si Bojan ’89.

La oaspeti, atacantul roman Ciprian Marica a intrat pe teren in minutul 70, in locul lui Pogrebniak.

FC Barcelona: Valdes – Dani Alves, Pique, Puyol, Maxwell – Busquets (Ibrahimovici ’66), Yaya Toure, Iniesta (Bojan ’88) – Messi, Henry (Milito ’78), Pedro. Antrenor: Josep Guardiola.

VfB Stuttgart: Lehmann – Celozzi (Gebhart ’46), Niedermeier, Delpierre, Molinaro – Trasch, Kuzmanovici, Khedira, Hleb – Cacau, Pogrebniak (Marica ’70). Antrenor: Christian Gross.