FC Porto se califică spectaculos în primăvara Champions League!

Publicat: 07/12/2017 | 11:00

Aboubakar a deschis scorul în minutul 9 şi tot el a dus scorul al 2-0 în minutul 33, scorul la pauză de 3-0, fiind sdtabilit de Brahimi 45. Glik a redus din handicap de la punctul cu var pentru 3-1 în minutul 61 însp Telles a readus peste numai cinci minute din nou avantaj de trei goluri pentru gazde înscriind golul de 4-1. Falcao a marcat pentru 4-3 în minutul 78 însă rezultatul final al meciului a fost stabilit de Soares, acesta blocând tabela la 5-2 în minutul 88.

În celălalt meci al grupei, Beşiktaş s-a impus cu 2-1 în Germania pe terenul lui Leipzig şi a terminat neînvinsă această grupă calificându-se alături de Porto în optimile Champions League, dar de pe primul loc al grupei. RB leipzig va continua în primăvara Europa League.

Iată echipele în FC Porto- AS Monaco, scor 5-2

FC Porto: Jose Sa- Ricardo, Felipe, Marcano, Telles- Pereira, Herrera, Otavio- Marega, Aboubakar, Brahimi

AS Monaco: Benaglio- Toure, Glik, Jemerson, Kongolo- Meite, N’Doram- Rony Lopes, Carrillo, Ghezzal- Diakhaby

Iată echipele în RB Leipzig- Beşiktaş, scor 1-2

RB Leipzig: Gulacsi- Klostermann, Orban (min. 71 Compper), Ilsanker, Halstenberg (min. 66 Bernardo)- Kampl (min. 74 Kaiser), Demme, Keita- Bruma, Augustin, Werner.

Beşiktaş: Zengin- Uysal (min. 51 Adriano), Mitrovici, Tosici, Erkin- Medel, Ozyakup- Lens, Talisca, Pektemek (min. 68 Cinar) – Negredo (min. 80 Tosun)