FC Vaslui a fost invinsa de Fenerbahce, scor 1-4, si a ratat calificarea in play-off-ul Ligii Campionilor

Publicat: 08/08/2012 | 00:00
Formatia FC Vaslui a fost invinsa, miercuri seara, la Piatra Neamt, cu scorul de 4-1 (1-1), de echipa turca Fenebahce, in mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Campionilor, si a ratat calificarea in play-off-ul competitiei.

Golurile invingatorior au fost marcate de Caner Erkin ’12, Kuyt ’71, ’76 si Sow ’90+2. Pentru FC Vaslui a inscris Marius Niculae, in minutul 15.

In minutul 52, centralul Sergei Karasev a acordat penalti pentru FC Vaslui la un hent in careu al oaspetilor, dar lovitura de la 11 metri, executata de N’Doye, a fost aparata de Volkan.

La partida de la Piatra Neamt au asistat si presedintele clubului Fenerbahce, Aziz Yildirim, si alti cativa oficiali de la Istanbul. In tribuna s-a aflat si presedintele LPF, Dumitru Dragomir. In tur, saptamana trecuta, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1.

In minutul 35, suporterii echipei Fenerbahce au aprins torte si le-au aruncat in spatele portii aparate de Volkan. Fortele de ordine au intervenit si i-au calmat rapid pe fani.