FCSB – Anderlecht 0-0. Câți microbiști s-au uitat la partidă! PRO TV a luat…

Publicat: 16/09/2022 | 15:18

FCSB a remizat cu Anderlecht, scor 0-0, în etapa a doua a grupei G din Conference League și a obținut primul punct din această campanie. PRO TV a fost, din nou, lider de audiență și a luat potul cel mare. Avem toate cifrele!

Doar 29.780 de oameni au asistat din tribune la partidă, în condițiile în care Gigi Becali anticipa că meciul se va disputa cu casa închisă. Prețurile mari pe care le-a stabilit latifundiarul din Pipera i-au lăsat, foarte probabil, pe fani în fața micului ecran. Numai bine pentru PRO TV, postul care a transmis, în direct, partida.

(VEZI AICI: PRO TV, LOVITURĂ DEVASTATOARE PENTRU ANTENA 1! CE S-A ÎNTÂMPLAT ASEARĂ, ÎN TIMPUL EMISIUNILOR CHEFI LA CUŢITE ŞI SUNT CELEBRU, SCOATE-MĂ DE AICI)

PRO TV, lider absolut de audiență

FCSB – Anderlecht a fost lider absolut de audiență în intervalul 22.01 – 23.52. În rândul publicului național, telespectatorii cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 9,8 puncte de rating și 36,9% cotă de piață, față de poziția secundă care se situa la 3,8 puncte de audiență și 14,2% share.

Potrivit statisticilor, de-a lungul meciului, peste 1.6 milioane de români au vizionat partida, iar în „minutul de aur”, la ora 22:36, nu mai puțin de 1.9 milioane de microbiști se aflau în fața micilor ecrane.

(NU RATA: AUDIENȚE TV. PRO TV BATE TOT! IATĂ CINE A FOST LIDER DETAȘAT ÎN PRIME-TIME)

FCSB a cerut penalty în minutul 30

FCSB și Anderlecht au terminat la egalitate, 0-0, partida de pe Arena Națională, în etapa a 2-a din Grupa B a UEFA Conference League. În minutul 30 al meciului, gazdele au cerut lovitură de la 11 metri la o fază în care portarul belgienilor, Van Crombrugge, l-a ţinut pe Dawa, în careu. Arbitrul Gishamer nu a acordat, însă, nimic.