FCSB învinge spectaculos Chindia se menține la șase puncte de liderul CFR!

Publicat: 14/02/2022 | 07:53

FCSB s-a impus spectaculos pe „Național Arena” într-un meci jucat fără specatori în cadrul rundei 26 a Ligii 1 cu Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2, revenind după ce la pauză au fost conduși cu 2-0.

Târgoviștenii au avut un start incredibil de meci și s-au desprins la 2-0 pe tabela de marcaj prin reușitele semnate de Daniel Popa (min.15) şi Mihai Butean (min.21).

Intrați cu un handicap de două goluri pe tabela de marcaj, „roș-albaștrii” au revenit spectaculos în repriza a doua, marcând prin Darius Olaru (min. 47) și Valentin Gheorghe (min. 67, 77), partida terminându-se cu scorul de 3-2.

În urma acestui rezultat, FCSB a rămas pe locul 2 cu 58 de puncte, revenind la șase lungimi de liderul CFR Cluj. De partea cealaltă Chindia a rămas pe locul 11 cu 28 de puncte.