FCSB revine pe locul 2 în Liga I!

Publicat: 04/12/2017 | 07:00

La opt minute de la reluarea jocului, Tănase a înscris cu o lovitură de cap fructificând astfel centrarea lui Budescu.

Peste 10 minute, acelaşi Tănase a ratat şansa de a-şi trece în cont dubla ratând incredibil tot cu capuldintr-o poziţie mult mai bună decât cea de la gol şi tot din centrarea lui Budescu.

Lanterna a fost aproape de a egala în minutul 64, Bărbulescu lovind doar bara.

Tănase avea să realizeze dubla şi tototdată liniltea prin golul de 2-0 înscris în minutul 77 cu o lovitură de cap după un corner executat de Coman.

Peste numai câteva minute  Gnohere a deviat norocos pentru 3-0 mingea şutată de Coman din afara careulu. Scorul final a fost stabilit de Budescu în minutul 90, „Sărmăluţă” înscriind direct din corner, pentru 4-0. Juventus a avut şansa golului de onoare în prelungiri, însp Ţîră a nimerit bara după un corner.

Cu acest succes, FCSB a acumulat 41 de puncte şi a revenit la cinci puncte de liderul Ligii I, CFR Cluj.

Iată echipele în FCSB- Juventus Bucureşti, scor 4-0:

FCSB: Niţă – Pleaşcă, Bălaşa, Larie, J. Morais- Pintilii, Ov. Popescu (min.76 Gnohere)- Man, Budescu, Fl. Tănase (min. 86 Golofca) – Alibec (min. 46 Fl. Coman).

Antrenor principal: Nicolae Dică.

Juventus Bucureşti: Drăghia- Călinţaru (min. 79 C.Petre), Dima, Wallace, F. Ştefan- Mihăescu, Bărbulescu- Sesar, Băjenaru (min. 70 Ţâră), Dzalamidze (min. 84 Cazan)- Măzărache.

Antrenor principal: Marin Barbu.