Frații lui Edi Iordănescu nu s-au mai putut controla la meciul cu Israelul! Imagini fără precedent, Andrei a plâns în genunchi timp de 10 minute, iar Alex a urlat „nebunește”

Publicat: 20/11/2023 | 19:05

La meciul Israel – România au luat parte și frații lui Edi Iordănescu. Andrei și Alex Iordănescu s-au aflat în tribună, pe Pancho Arena din Felcsut, acolo unde au trăit intens fiecare minut al partidei. În timp ce selecționerul „tricolorilor” avea maximă atenție la fiecare mișcare de pe teren, Andrei a izbucnit în lacrimi, timp de 10 minute, iar Alex a strigat și susținut fotbaliștii, cu steagul României în mână! Iată mai jos detaliile și imaginile care vor rămâne în istorie!

Emoțiile au fost, într-adevăr, uriașe. Nu doar pentru fotbaliștii care au tras din greu pentru calificarea la EURO 2024, ci și pentru suporterii care au urmărit fiecare mișcare de pe teren. Meciul Israel – România s-a terminat favorabil – „tricolorii” s-au calificat, după un scor de 1-2!

Pe Pancho Arena (Felcsut, Ungaria) s-au aflat, printre suporteri, Andrei și Alex, frații lui Edi Iordănescu. Frații selecționerului român s-au lăsat purtați de emoții și bucurie, în momentul în care „tricolorii” au marcat și, de altfel, au stat cu sufletele la gură când israelienii au șutat la poarta lui Moldovan.

Emoții intense – frații lui Edi Iordănescu au trăit fiecare moment al partidei Israel – România!

Scorul era, deja, 2-1 pentru România, iar emoțiile au fost uriașe, mai ales când fotbaliștii israelieni au readus balonul în posesie și au avut intenția să marcheze la poarta unuia dintre oamenii de bază ai Rapidului, care a ajutat echipa la promovarea în Liga 1.

Atât Andrei, cât și Alex, frații lui Edi Iordănescu, și-au manifestat emoțiile în tribune, iar ProSport a surprins imaginile istorice! Andrei Iordănescu a plâns 10 minute, din minutul 85 până în prelungiri, în genunchi, cu speranța că România prinde clar calificarea la EURO 2024. Lângă el s-a aflat Alex, care a ținut tricolorul în mâini, strigând și susținându-i pe „elevii” lui Edi Iordănescu!

Vezi și LA NICI 24 DE ORE DUPĂ CALIFICARE, S-AU ANTRENAT FĂRĂ PRESĂ… DOAR CU PAPARAZZII CANCAN. IMAGINILE INTERZISE DIN CANTONAMENTUL ROMÂNIEI! BOSSUL FRF VEGHEAZĂ TOTUL, ÎN TIMP CE EDI…

Andrei Iordănescu, în genunchi, plângând / sursă: Prosport

Vezi și BANI GREI PENTRU JUCĂTORII NAŢIONALEI! CE PRIME COLOSALE VOR PRIMI DUPĂ CALIFICAREA LA EURO 2024

Deznodământ favorabil pentru Naționala de fotbal a României – EURO 2024 ne așteaptă!

Sâmbătă, 18 noiembrie 2023, s-a strigat „victorie”! Meciul Israel – România, disputat pe Pancho Arena din Felcsut, Ungaria, s-a terminat favorabil pentru români. „Tricolorii” s-au calificat la EURO 2024, scorul final fiind 1-2. Suporterii au fost ținuți pe „jar” pe tot parcursul partidei. Însă, după 8 ani, Naționala s-a calificat!

În minutul 3, Israel a deschis scorul. „Tricolorii” au marcat în minutele 10 (George Pușcaș) și 63 (Ianis Hagi). În minutul 84, Valentin Mihăilă, fotbalistul de 23 de ani al celor de la Parma, a primit un cartonaș roșu, după un fault dur.

Sursă foto: Inquam Photos / Cornel Putan, ProSport