„Furia Roja” spectacol total în Liga Națiunilor » Rezultatele de ieri și programul zilei de astăzi este aici »»

Publicat: 07/09/2020 | 11:38

Spectacol total făcut de Spania în Liga Națiunilor. După ce în prima etapă a competiției a reușit să evite înfrângerea cu mult noroc în Gemania egalând în minutul al șaseela al prelungirilor, ieri în cea de-a doua etapă, „Furia Roja” s-a dezlănțuit la Madrid în fața Ucrainei, scor 4-0.

Într-un alt meci disputat în această grupă, Germania a terminat nedecis, scor 1-1 duelul din deplasare cu Elveția. Cel mai spectaculos meci al zilei de ieri din liga Națiunilor a avut loc în Ungaria, gazdele fiind depășite cu 3-2 de Rusia.

Rezultatele meciurilor etapei a doua programate ieri, 6 septembrie în Liga Națiunilor
Malta – Letonia 1-1

Astăzi, în cea de-a doua rundă a Ligii Națiunilor, pe lângă meciul reprezentativei României din Austria vor mai avea loc încă șapte partide. Capul de afiș al zilei este ținut de duelul Olanda – Italia meci care se va disputa în cadrul grupei 1 Liga A.