Galacticii răpun bogaţii Parisului la Madrid cu 3-1!

Publicat: 15/02/2018 | 11:00

Real Madrid, s-a impus pe „Santiago Bernabeu” cu 3-1 (1-1) în faţa celor de la PSG în manşa tur a optimilor de finală a ediţiei din acest an a Champions League. Francezii au început mult mai bine jocul de pe „Bernabeu” şi au deshcis scorul în minutul 33 prin Rabiot care a fructificat o pasă ca la carte a lui Neymar jr.

Cristano Ronaldo, nu a fost însă de acord cu înfrângerea şi a luat meciul pe cont propriu. În minutul 45, CR7 a transformat cu siguranţă un penalty, stabilind scorul primului mitan, după care în minutul 83 a dus scorul la 2-1 reluând din aprpierea porţii francezilor.

Lovitura de graţie a dat-o Marcelo în minutul 86, care prin reuşita sa a stabilit scorul final, unul lacare puţini fani ai „galacticilor” visau având în vedere desfăşurareea ostilităţilor pe teren în primul mitan.

Returul dintre PSG şi Real se va juca la Paris de pe 6 martie de la ora 21:45.

În celelalte partide din manşa tur a optimilor de finală ale Champions League disputate până în prezent s-au consemnat rezultatele:

Juventus- Tottenham 2-2

FC Basel- Manchester City 0-4

FC Porto- Liverpool 0-5

Iată echipele în Real Madrid- PSG, scor 3-1

-au marcat: Ronaldo (min. 45, 83) Marcelo 86;  Rabiot (min. 33)

Real Madrid: Navas – Nacho, Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Casemiro – Isco, Benzema, Cristiano; Rezerve: Casilla, Bale, Theo, Lucas, Achraf, Asensio, Kovacic

Antrenor: Zinedine Zidane

PSG: Areola – Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche – Verratti, Lo Celso, Rabiot – Mbappe, Cavani, Neymar; Rezerve: Trapp, L. Diarra, Di Maria, Draxler, Meunier, Pastore, Silva