Gaz Metan ţine în şah Concordia la Chiajna!

Publicat: 17/12/2017 | 07:00

Accidentarea lui Bumba din minutul 39 i-a dat planurile peste cap „Comisarului”, care a fost nevoit să schimbe din mers planurile şi să-l introducă pe teren pe Paul Batin.

De la cabine elevii lui Ion Moldovan au ieşit decişi să obţină victoria şi au reuşit să puncteze după numai cinci minute de la reluarea jocului prin Cristescu. Bucuria ilfovenilor nu a durat decât 11 minute, ardelenii reuşind să revină în joc graţie golului marcat de Chamed.

În ciuda eforturilor pe care le-au făcut, cei de la Chiajna nu au reuşit să mai puncteze în poarta excelentului Răzvan Pleşca, partida terminându-se cu scorul de 1-1.

În urma rezultatului, Concordia Chiajna a rămas pe locul 10 cu 24 de puncte, fiind la un punct de ACS Poli Timişoara, echipă care se află pe locul 9 şi la trei de CSM Poli Iaşi, formaţie care este pe locul 8, în timp ce Gaz Metan Mediaş a urcat pe locul 12 cu 15 puncte. Echipa pregătită de profesorul de matematică, Cristi Pustai, are acelaşi număr de puncte cu Sepsi însă are un golaveraj superior. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe va juca luni în campionat în fieful celor de la FC Voluntari.