Gaziantep nu se regăsește după plecarea lui Șumudică! Maxim & Toșca, din nou fără victorie!

Publicat: 24/01/2021 | 20:48

Astăzi, începând cu ora 18:00, s-a disputat disputa Gaziantep – Hatayspor, din cadrul rundei cu numărul 21 din Super Lig, prima divizie valorică din Turcia.

Desfășurarea partidei Gaziantep – Hatayspor

În ciuda faptului că fosta formație a românului Marius Șumudică a deschis scorul încă din prima repriză prin Jefferson (min. 30 din pasa lui Demir), Gaziantep nu a reușit să își mențină avantajul până la ultimul fluier al arbitrului! Trupa oaspete a reușit să restabilească egalitatea printr-un autogal, semnat Juniors Morais! Fostul jucător al Astrei Giurgiu și al celor de la FCSB l-a “învins” pe coechipierul său Guvenc la ultima fază a meciului, în minutul 90+7.

În urmă eșecului, trupa portughezului Sa Pinto rămâne își “consolidează” forma precară, cu o singură victorie în precedentele 5 meciuri oficiale! Această serie ar putea fi “întărită”, mai ales că în următoarea partidă Gaziantep va da piept cu ocupanta poziției secunde, Galatasaray, care vine după ce a înscris 7 goluri în ultimele două runde!