Gică Hagi îl ridică pe Voduț în slăvi după eurogolul cu CFR Cluj: „A fost în carantină însă a muncit!”

Publicat: 03/09/2018 | 19:52

Gică Hagi, managerul general al Viitorului, a ținut să-l felicite public pe Mihai Voduț pentru prestația din Gruia încununată cu un eurogol de la 40 de metri și un penalty obținut, lovitura de la 11 metri fiind transformată de Ianis Hagi.

„Voduț a fost în carantină un an și jumătate și, săracul, a muncit, că-și pierduse și încrederea. E un gol frumos, nu cred că fotbalul se uita și iată ce poți să reușești. Aveam nevoie de un atacant mai experimentat și vom vedea ce va fi mai departe”, a declarat Gică Hagi, managerul general al formației Viitorul Constanța.

Condusă în minutul 85 cu 1-0 de CFR Cluj, Viitorul a întors spectaculos rezultatul, „responsabil” pentru acest lucru fiind Mihai Voduț.

Golgeterul George Ţucudean a înscris golul campioanei, în minutul 54, şi a ajuns la cinci reuşite în acest sezon, însă golul său nu a fost suficient pentru ca ardelenii să obțină punct sau puncte din duelul cu Viitorul.

Viitorul a obţinut prima victorie în Gruia după trei ani şi i-a provocat totodată CFR-ului prima înfrângere în acest sezon al Ligii I. Cu acest succes, Viitorul a acumulat 10 puncte și a urcat pe locul 7 în Liga I.