Golul romanului cu Bayern Muchen nu a fost de ajuns „Briliant” strivit de panzer

Publicat: 06/11/2008 | 00:00

BUCURIE INUTILA. Adi Mutu jubileaza dupa golul inscris, dar Fiorentina nu a putut invinge pana la final pe Bayern. Adrian Mutu a facut un meci excelent contra nemtilor, dar Fiorentina mai are doar sanse teoretice pentru calificarea in optimile Ligii Campionilor dupa ce a reusit doar un egal, 1-1. Andrei Trifan Meciul de pe Artemio Franchi i-a apartinut romanului inainte de a incepe. Astfel, cu doar cateva momente pana la primul fluier, camerele de luat vederi s-au focalizat pe Adrian Mutu pentru a surprinde rugaciunea pe care acesta o rostea. Apoi, in minutul 11 al partidei, tribunele au explodat dupa ce „Il Fenomeno” nu i-a lasat nicio sansa lui Rensing, trimitand cu stangul sub bara transversala. Pana la pauza, niciuna dintre formatii nu a reusit sa mai puncteze. La reluare, tot trupa lui Prandelli s-a aflat la carma jocului, iar Mutu a mai avut doua ocazii de a mari avantajul. Si, cum in fotbal ocaziile se razbuna, cei de la Bayern Munchen au izbutit egalarea prin Tim Borowski dintr-o faza care nu anunta nimic. Fiorentina nu a mai avut puterea sa revina, munchenezii ratand milimetric chiar obtinerea victoriei, iar cel mai plauzibil obiectiv al toscanilor in acest moment este calificarea in Cupa UEFA.