Grecul Ouzounidis a anunțat următorul obiectiv al Universității: „Vom încerca să ajungem în grupele Conference League!”

Publicat: 23/05/2021 | 10:07

Marinos Ouzounidis, antrenorul principal al formației Universitatea Craiova, a anunțat la puțin timp după ce a cucerit Cupa României care este următorul obieectiv pe care și-l propune în Bănie.

„Am discutat deja cu patronul despre sezonul următor, despre ce trebuie să facem. Vom încerca să ajungem în grupele Conference League. Pentru mine este o problemă că avem nevoie de multe ocazii pentru a marca. Despre greșelile de arbitraj nu e momentul să discutăm, dar cert e că avem nevoie de VAR. Dan Nistor e excepțional în anumite momente, dar trebuie să se tempereze mai mult. Cu toții ne pierdem concentrarea în anumite momente. Avem nevoie de mai mult timp pentru a schimba obiceiurile. Puteam face mai mult și în campionat, dar erorile ne-au dus într-o astfel de ipostază. Mai este și faptul că am jucat întreg sezonul fără Koljc, cel mai bun marcator. Sigur, Andrei Ivan a apărut de multe ori, Mamut a încercat și el. Dar e ca și cum FCSB ar fi jucat fără Florin Tănase”, a declarat  Marinos Ouzounidis.

Vă reamintim că Universitatea Craiova a cucerit Cupa României după ce a dispus la Ploiești pe „Ilie Oană” de Astra Giurgiu, scor 3-2, meciul fiind decis în prelungiri după ce la finele celor 90 de minute de joc scorul a fost 1-1.