Guriţă muşcă din căţei: „Nu merită să poarte tricoul lui Dinamo!”

Publicat: 12/09/2017 | 10:58

„Am primit gol foarte repede după ce am marcat. Nu am ştiut să gestionăm avantajul, apoi am oferit cadouri în repriza a doua. Nu-mi explic ce s-a întâmplat după pauză. Le-am zis jucătorilor că nu merită să poarte acest tricou. Nimeni n-a avut puterea să aibă limpezime, cursivitate. Per total, e o victorie meritată a Timişoarei. Dacă vom continua aşa, va fi foarte greu să prindem play-off-ul. Totuşi, sperăm că a fost un accident şi ne vom reveni etapa viitoare. E o înfrângere greu de digerat, trebuie să ne revenim. Felul în care am pierdut mă deranjează, e cea mai grea înfrângere pentru mine. Trebuie să iau măsuri, trebuie să încerc să găsesc soluţii şi să încerc să aduc ceva nou în jocul echipei în meciul de sâmbătă de la Craiova”, a declarat Cosmin Contra.

După înfrângerea cu 2-1 cu Timişoara, Dinamo a căzut pe locul 7 în Liga I cu 15 puncte.

Autor: Cristi P.