Horia Tecău, eliminat de la Turneul Campionilor!

Publicat: 14/11/2017 | 16:17

Tecău şi partenerul său, Rojer au fost învinşi cu 7-6 (3), 7-6 (6), de Kontinen/ Peers la capătul unui meci care a durat o oră şi 47 de minute. Chiar dacă s-au luptat eroic în al doilea set şi au avut şansa la un moment dat de a reveni în meci, Tecău şi Rojer, salvând nmai puţin de 10 mingi de meci, până la final, cei doi au fost nevoiţi să se recunoască învinşi, pierzând şi al doilea set la tie-break cu 8-6.

Prin victoria obţinută în faţa lui Tercău şi Rojer, tandemul format din Kontinen/ Peers , care a debutat cu stângul la Turneul Campionilor, cedând în primul meci cu scorul de 6-4, 7-6 meciul cu tandemul Ryan Harrison/Michael Venus (SUA/Noua Zeelandă), a intrat cu această victorie în lupta pentru calificarea în semifinale.

Toate meciurile de la ediţia din acest an a Turneului Campionilor, atât în proba de dublu cât şi în cea de simplu ale competiţiei care are loc în această perioadă la Londra, sunt transmise în direct de Digi Sport şi Telekom Sport.