Imagini înduioșătoare! O handbalistă din România și-a alăptat bebelușul în pauza meciului

Publicat: 19/09/2018 | 11:35

Handbalista Irina Pop a fost surprinsă în timp ce își alăpa copilul în pauza meciului fetelor de la Lleida. Formată la Viitorul Cluj, e arhitectă și joacă pentru naționala Republicii Dominicane.

Imagine înduioșătoare în Spania cu Irina Alexandra Pop, 29 de ani, jucătoare de handbal de origine română legitimată la CD Lleida (ASSOCIACIO LLEIDATANA): și-a alăptat copilul în pauza ultimului meci, cel cu Agustinos Alicante, 24-21 pe 15 septembrie, în prima etapă din liga secundă iberică, seria C!

Irina are doi copii, prima sa fetiță, Sofia, având patru ani.

Irina a revenit pe teren la doar două luni după ce a născut al doilea copil, pe micul Theo. În prima ei partidă a marcat șapte goluri, fiind golgheterul echipei.

Irina Alexandra Pop a fost descoperită la Viitorul Cluj de profesorul Corneliu Misăilă, cel care le-a dat handbalului si pe Mihaela Tivadar sau Oana Chirilă. Interul de 1,85 metri a avut ocazia să plece în Spania pentru a studia la Facultatea de Arhitectură din Lleida.