Înfrângere cu repetiție pentru Grozavu cu Voluntariul: Echipa Leului pierde din nou în prelungiri!

Publicat: 12/03/2018 | 07:53

La debutul său pe banca ACS Poli Timișoara, Leo Grozavu a cedat în finalul sezonului regular pe „Dan Păltinișanu” scor 3-2 cu FC Voluntari, golul victoriei ilfovenilor fiind marcat în minutele de prelungire.

Istoria s-a repetat în prima etapă a play-out-ului acestei ediții de campionat pe arena ”Anghel Iordănescu” unde FC Voluntari a câștigat la ultima fază confruntarea cu formația fostului tehnician al FC Botoșani.

Unicul gol al confruntării a fost marcat de Florin Cernat în minutul 90+4, mijlocașul fructificând un penalty acordat de centralul Adrian Comănescu în urma unui fault inconștient a fostului dinamovist Oliva în suprafața de pedepasă asupra lui Gabriel Deac.

„Nu vreau să critic pe cineva. Fiecare evoluează cum vrea, Noi am încercat… Voluntari este o echipă mult mai bună, cu jucători mai buni, care evoluează foarte bine. Noi nu putem să facem un joc de atac foarte bun în acest moment. Încercăm să exploatăm ce ne dă meciul. E al doilea joc în mai puţin de două luni în care pierdem cu ei în prelungiri. Greşelile au fost ale noastre”, a declarat Leo Grozavu la finalul meciului cu FC Voluntari pierdut de echipa sa cu 1-0.

Astăzi în ultimul meci din prima etapă a play-out-ului Ligii I, Dinamo va juca pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș.