Inter pierde neașteptat cu Sassuolo în prima etapă din Serie A!

Publicat: 03/09/2018 | 11:41
The logo of Inter Milan is displayed before the UEFA Champions League final football match Inter Milan against Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on May 22, 2010. AFP PHOTO / MLADEN ANTONOV (Photo credit should read MLADEN ANTONOV/AFP/Getty Images)
Formația Inter Milan a debutat cu stângul în noul sezon competițional din Seria A cedând  la limită, scor 1-0, disputa de pe terenul celor de la Sassuolo.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Berardi care a marcat dintr-un penalty acordat de arbitru în minutul 27.

Icardi a avut șansa să egaleze până la pauză, dar tabela a rămas neschimbată.

Actul secund a fost unul pe contre. Sassuolo își putea majora avantajul pe tabela de marcaj, însă Kevin Prince Boateng a nimerit doar bara. La faza următoare, Icardi a trecut din nou pe lângă gol, iar partida s-a terminat 1-0.

În derby-ul primei runde din Serie A, AS Roma s-a impus la limită, scor 1-0 în fața celor de la Torino, echipă care etapa următoare se va deplasa la Milano pentru confruntarea cu Inter.

Unicul gol al partidei dintre Torino și Roma a fost marcat de Dzeko cu un minut înaintea finalului timpului regulamentar de meci.

La revenirea în Serie A, Parma a reușit o remiză spectaculoasă, 2-2 pe teren propriu cu Udinese.

Într-un alt meci, Spal s-a impus surprinzător în deplasare pe terenul celor de la Bologna cu scorul de 1-0, iar Emopli a tranșat în favoarea sa disputa de pe teren propriu cu Cagliari, scor 2-0.

Prima etapă din Serie A se va încheia astăzi cu partia dintre Atalanta și Frosione, meci care va avea loc de la ora 21:30 și va fi transmis în direct de  Digi Sport.