Izbanda spectaculoasa pentru CANCAN

Publicat: 08/12/2010 | 00:00
MOTANU'. Aceasta este porecla lui Sorin Chiriac (dreapta), arma secreta a CANCAN-ului si totodata autorul golului decisiv din partida cu Prosport

La capatul unui meci spectaculos cu un final incendiar, jucatorii „alb-rosii” (Pandaru, Trifan, Brandusa, Chiriac, Anghel, Cristea, Dragan) au trecut de cei de la Prosport cu scorul de 4-3. Filmul meciului a fost unul nebun. Echipa cotidianului de sport era in avantaj, 3-2, cu doar doua minute inainte de final. Insa o incursiune de efect pe partea stanga a lui Ionut Brandusa a destabilizat defensiva ultra aglomerata a „prosportistilor”, iar centrarea acestuia in fata portii a fost finalizata simplu cu latul de catre Dragan, restabilind egalitatea. Cu un minut inaintea loviturilor de departajare, trupa condusa de pe banca de Liviu Chirita, care nu a evoluat, fiind accidentat, a profitat de avantajul moral, lovind decisiv in ultima secunda. Cel care a dus echipa in sferturile competitiei a fost Sorin Chiriac, atacantul executandu-l cu sange rece pe fostul sau coleg din poarta adversa, Catalin Muresanu. Joi seara de la ora 21.00, in sferturile de finala ale Cupei Presei la fotbal, CANCAN va intalni intr-un „El Clasico” al tabloidelor rivala Libertatea.