Jucătorii CSM Poli Iași acuză arbitrajul după înfrângerea cu FCSB!

Publicat: 02/04/2018 | 07:27

Jucătorii CSM Poli Iași au cricticat în termeni duri arbitrajul lui Adrian Comănescu în meciul pe care l-au pierdut la limităă pe „Național Arena” cu FCSB, scor 1-0.

Cel mai vehemen a fost Ionuț Cioinac, eliminat în minutul 71 al partidei pierdute de Iași cu FCSB, scor 0-1. Elevul lui Flavius Stoican a spus că eliminarea sa a fost premeditată și a spus că FCSB nu merită să fie pe primul loc.

„Nu știu ce a văzut domnul arbitru acolo. L-am întrebat doar cum poate da un asemenea fault. Nu vreau să comentez mai mult. Sunt lucruri nedrepte care ni se întâmplă. Nu avem ce face. Dacă Steaua București se chinuie cu Poli Iași și are nevoie de un astfel de arbitraj, atunci nu mai avem ce zice. Domnul antrenor a transmis un mesaj, nu s-a gândit nicio clipă să scoată echipa de pe teren. Meritam să câștigăm azi. Am fost mai buni decât Steaua. Părerea mea e că nu merită să fie pe locul 1. Nu merită să fie acolo sus. Noi și Craiova jucăm cel mai frumos fotbal. Domnul MM Stoica a venit pe tunel la mine, mi-a spus că arbitrul trebuia să mă elimine din prima repriză, dar că acest lucru se va întâmpla în repriza secundă. Puteți să-i luați interviu dânsului și să-l întrebați! Sus e un Dumnezeu și vede tot! Dică a început să ne înjure. Ciudată ieșire pentru un antrenor. Nu pot să reproduc ce a zis. Și Teixeira a aplaudat ironic. Dar pe mine ma cheamă Cioinac, iar pe el Teixeira. Suficient cât să fiu eliminat doar eu”, a tunat Iulian Cioinac la Digi Sport.

La rândul său, căpitanul CSM Poli Iași, Andrei Cristea, a spus că arbutrajull lui Comănescu a fost unul slab.

„Sunt foarte obosit și dezamăgit. Mi s-a părut un arbitraj foarte slab. Nu vreau să comentez mai mult”, a conchis Andrei Cristea.