Jurgen Klopp după 3-3 la Sevilla: „Nu am putut închide meciul la 3-0!”

Publicat: 22/11/2017 | 11:00

„E uşor de comentat. A fost câte o repriză pentru fiecare echipă. În prima parte echipa mea a jucat fantastic, iar în a doua am făcut multe greşeli şi nu am jucat fotbal. Am încercat să controlăm jocul, dar după ce au dat primul gol totul s-a schimbat. Cei de la Sevilla s-au simţit foarte puternici şi noi am fost pasivi. După al doilea gol al lor, puteam închide meciul, dar ne-au egalat. Asta e istoria meciului. Aşa e fotbalul. A doua repriză ni s-a părut mai lungă. Nu am putut închide meciul. Aceasta a fost greşeala noastră. Nu sunt mulţumit de egal. Înainte de meci, aş fi fost, dar după cum au evoluat lucrurile, nu sunt fericit”, a declarat Jurgen Klopp.

Liverpool a condus cu 3-0 la Seviila prin dubla lui Firmino (min. 2, 30) şi a golului lui Mane (min. 22), însă andaluzii au revenit în actul secund reuşind egalarea prin golurile lui Ben Yedder (min. 51, 59-pen.) şi Pizarro (min. 90+3).

În urma rezultatului cele două echipe şi-au păstrat primele două locuri în clasament , Liverpool fiind lider cu 9 puncte în timp ce Sevilla este pe 2 cu 8 puncte. Pe locul 3 se află Spartak cu 6 puncte.