Juventus câștigă cu emoții la debutul lui CR7 în Serie A!

Publicat: 19/08/2018 | 09:59
Campioana en-titre a Italiei, Juventus Torino a debutat cu dreptul în noul sezon competițional din Serie A. La debutul oficial al său la Juventus, Cristiano Ronaldo a avut o evoluței foarte vună dar nu a reușit să-și treacă numele pe lista marcatorilor în victoria pe care Juventus a obținut-o cu 3-2 printr-o victorie marcată în minutele de prelungiri ale partidei.

Juventus a deschis scorul foarte rapid, în minutul 3, la șutul lui Khedira, după care Stepinski a egalat cu o lovitură de cap în minutul 38, reușita sa stabilind și scorul primei reprize.

Giaccherini a adus-o pe Chievo în avantaj în minutul 56, când a transformat un penalty pe care tot el l-a obținut. Juventus a readus egalitatea prin autogolul lui Bani, care a deviat în propria poartă după ce Bonucci a relaut cu capul o centrare dintr-un corner. În al treilea minut de prelungiri a venit și golul victoriei torineze, când Bernardeschi a punctat cu o reluare din apropiere.

În derby-ul acestei prime runde din Serie A, Napoli s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Lazio.

Astăzi în prima rundă din Serie A sunt programate derby-urile Torino-Roma și Sassuolo-inter. Partidele AC Milan- Genoa și Sampdoria- Fiorentina au fost amânate ca urmare a evenimentelor nefericite petrecute recent la Genoa, urmând a fi reprogramate la o dată care va fi anunțată ulterior.

Meciurile din Serie a sunt transmise în direct de Digi Sport.