Juventus se califică în careul de aşi al Cupei Italiei!

Publicat: 04/01/2018 | 11:00

Torino a avut şansa de a relansa partida, prin Niang, însă şutul său a nimerit bara, astfel că cele două echipe au intrat la cabine cu scorul de 1-0.

După pauză cei care au reuşit să puncteze au fost tot fotbaliştii lui Allegri prin Mandzukic în minutul 67, reuşita acestuia care a fost validată abia după consultarea VAR stabilind şi scorul final al întâlnirii, 2-0.

Juventus devine astfel cea de-a patra echipă calificată în semifinalele ediţiei din acest an a Cupei Italiei după Lazio, AC Milan şi Atalanta. În penultimul act al competiţiei, Juventus va lupta pentru un loc în finală cu Atalanta, turul fiind la Bergamo pe 31 ianuarie, în timp ce returul la Torino pe 28 februarie, în timp ce Milan va lupta cu Lazio dubla dintre cele două fiind programată la fel pe 31 ianuarie respectiv 28 februarie.

Iată echipele în Juventus- Torino, scor 2-0:

Juventus: Szczesny- Sturaro (min. 46 Lichtsteiner), Rugani, Chiellini, Asamoah- Marchisio (min. 60 Khedira), Pjanic, Matuidi- Dybala, Mandzukic (min. 77 Higuain), Costa

Torino: Milinkovic-Savic- De Silvestri, N’Koulou, Burdisso, Molinaro – Acquah (min. 81 Boye), Rincon, Baselli (min. 81 Obi) – Falque, Niang (min. 81 De Luca), Berenguer