L-au „curatat” de 200 $. Un parior acuza ca Rapid si Brann au facut „blat”

Publicat: 27/01/2012 | 00:00
NECOPT. Greseala lui Draghia din partida cu Brann Bergen poate fi pusa sub semnul lipsei de experientei, portarul avand pana acum o singura partida oficiala in tricoul Rapidului

Rapid a inceput cu o victorie campania de pregatire din cantonamentul din Antalya, invingand formatia Brann Bergen cu 2-1, rezultat care l-a facut pe un parior sa ia foc si sa trimita un e-mail pe adresa pont@cancan.ro. „Intai am pariat 1.000 $ ca pana la finalul partidei se vor marca sub trei goluri, la cota 2.2. Prima repriza a decurs foarte lent si, daca a fost vreo ocazie, arbitrul a avut grija sa fluiere fault sau offside”, ne-a povestit pariorul, care a continuat: „In a doua repriza, totul s-a schimbat cand s-a ajuns la cota 5.0, in cazul in care pana la final se marcau cel putin trei goluri. Meciul s-a schimbat radical. La primul gol al Rapidului se vede clar ca fundasii adversi nu doreau sa degajeze mingea, iar, la golul lui Brann, Draghia a gafat de nu intelege niciun copil de patru ani cum a reusit asta. Au fost lasati clar sa marcheze. Rapidul a atacat apoi in valuri, iar fundasii lui Bergen parca asteptau sa primeasca golul doi. Portarul lor respingea mingea inspre atacantii Rapidului. La o faza a reusit sa apere o minge si imediat a avut o reactie de dezamagire fata de fundasii sai, ceea ce imi da clar ideea ca acestia i-au reprosat ca nu a lasat mingea sa intre in poarta. Eu, la scorul de 1-1, am pariat ca se mai marcheaza, eram sigur. Dar ce au facut Rapidul si Brann… Va rog sa gasiti imaginile video, oricine va fi de acord”, a incheiat pariorul, care pe partida a pariat suma totala de 2.200 $, reusind sa-si recupereze doar 2.000 dintre acestia, pentru ca a prins o cota de 1,66 ca se vor marca peste 2,5 goluri, la 1-1, pe care a pariat 1.200 $.