Leo dă vina pe ghinion după Timișoara- Sepsi 2-2!

Publicat: 03/04/2018 | 09:06

ACS Poli Timișoara și Sepsi OSK Sf. Gheorghe au terminat nedecis, scor 2-2 (1-0) în ultimul meci al etapei a III-a din play-off-ul Ligii I.

La finalul celui de-al șaselea joc consecutive fără vicotrie pe banca bănățenilor, Leo Grozavu a pus rezultatul pe seama ghinionului.

„Este un punct obținut pe final ne dă speranțe pentru viitor. Am făcut o primă repriză foarte bună, am dominat categoric adversarul, am fost agresivi. Din păcate, a fost acea nesincronizare din repriza secundă. Ghinionul ne-a fost prieten. Cei de la Sepsi au căpătat multă încredere după ce ne-au egalat, noi am căzut, iar de aici a ieșit un alt gol norocos al adversarilor.  Dacă reușeam să rămânem la fel de agresivi și în repriza a doua, altul ar fi fost rezultatul…Nu se leagă, ce să se lege? Când şutezi de la 25 de metri din alunecare şi mingea se duce încă vreo şapte pe lângă şi e deviată de jucătorul nostru exact unde nu poate să mai scoată portarul, normal că ghinionul ne este apropiat în toate aceste etape”, a declarat Leo Grozavu după meci.

Tehnicianul a ținut să-l ironizeze pe Benjamin Kuku, fostul său elev de la FC Botoșani. „Îl cunosc foarte bine pe Kuku, am lucrat cu el, cu piciorul stâng mai greu, dar… şi-a găsit când să dea şi el gol”, a  conchis Grozavu.

După această remiză, Timișoara are 15 puncte și se află pe locul 5 în play-out în timp ce Sepsi se află pe locul 8 cu 13 puncte.

Echipele în ACS Poli Timișoara- Sepsi, scor 2-2

ACS Poli: Straton- Haruţ, Cânu, Artean, Raţ- Enescu, Vaşvari – Munteanu, Croitoru, Ciucur – Roman

Antrenor: Leo Grozavu

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly- Dalmau, Ursu, Obsivac, Sato – Ghinga, Simonovski – Oliveira, Fulop, Y. Hame- Tandia

Antrenor: Eugen Neagoe