Simona Halep este în finală! A câștigat în două seturi cu Muguruza

Publicat: 07/06/2018 | 16:32
Simona Halep, meci pentru finală cu Muguruza

UPDATE 6-4 Simona Halep a făcut break și a câștigat setul și meciul cu Muguruza și este în finala turneului de la Roland Garros. Ea o va întâlni în finală pe învingătoarea dintre Sloane Stephens și Madison Keys. Meciul va avea loc sâmbătă. Prin victoria în fața Muguruzei, Halep și-a asigurat locul 1 WTA.

UPDATE 5-4 Halep! Game maraton, 14 minute. Simona s-a impus până la urmă și preia conducerea

UPDATE 4-4 Simona și-a luat break-ul înapoi! A lovit tare și a supus-o pe Muguruza la unele greșeli neforțate

UPDATE Simona Halep și-a făcut serviciul și este 3-4! Sportiva noastră a condus cu 40-0, dar a făcut două greșeli și s-a ajuns la 40-30. A câștigat game-ul cu emoții

UPDATE 2-4 Și Muguruza și-a făcut serviciul și conduce acum. Simona are nevoie de un break

UPDATE 2-3 Simona Halep și-a făcut serviciul. A fost mult mai concentrată, nu a greșit mult

UPDATE 1-3 Muguruza a intrat bine în setul al doilea și a reușit să-și facă serviciul! A salvat și două mingi de break. Simona Halep este în corzi

UPDATE 1-2 Muguruza a reușit să facă break și este pentru prima oară la conducere

UPDATE 1-1 Garbine Muguruza a reușit primul game pe propriul serviviu

UPDATE Este 1-0 pentru Simona, în cel de-al doilea set!

UPDATE 6-1 și Simona câștigă primul set al jocului! A făcut, la rându-i, break! A fost al patrulea în acest prim set pe care l-a câștigat categoric!

UPDATE 5-1! Iberica Muguruza a reușit să facă primul game al său din această partidă. A făcut break!

UPDATE 5-0, Halep! Sportiva noastră a reușit al treilea break!

UPDATE Este 4-0 pentru Halep! Românca și-a făcut serviciul și este aproape de a câștiga primul set!

UPDATE Simona Halep a început perfect meciul cu jucătoarea iberică și conduce cu 3-0! A reușit deja al doilea break!

––––––––––––––

Simona Halep o întâlnește pe Garbine Muguruza, în semifinalele turneului de tenis de la Roland Garros. Halep a învins-i în sferturi pe Angelique Kerber, în trei seturi.