Manchester City merge în optimile Champions League după un meci de vis pe San Paolo cu Napoli!

Publicat: 02/11/2017 | 08:00

„Cetăţenii” nu au acuzat şocul şi au egalat după 13 minute de joc prin Otamendi, 1-1 fiind şi scorul primei reprize. Stones a dus scorul la 2-1 pentru englezi în minutul 48 în să Jorginho a readus din nu speranţa în tabăra italienilor, egalând la 2-2.  Aguero a readus Manchester City în avantaj în minutul 69 pentru ca Sterling să închidă tabela la ultima fază a meciului, scorul final fiind 4-2.

În celălalt meci al grupei, Şahtior a învins Feyenoord cu 3-1 şi a luat o opţiune serioasă la calificarea în primăvara europeană.

Iată echipele în Napoli- Manchester City. scor 2-4

Napoli: Reina- Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam- Jorginho (min. 82 Ounas), Allan (min. 75 Rog), Hamšík- Callejón, Mertens, Insigne

Manchester City: Ederson- Danilo, Stones, Otamendi, Delph- Gündoğan (min. 71  Silva D.), Fernandinho- Sterling, De Bruyne, Sané (min. 90 Gabriel Jesus)- Aguero (min. 76 Silva B.)