Manchester United trece la pas de Benfica pe Old Traford!

Publicat: 01/11/2017 | 11:20

După ce goalkeeperul portughezilor, Mile Svilar a apărat o lovitură de la 11 metri în minutul 15 lui Martial, tânărul portar nu a mai putut face nimic în minutul 45 la reluarea lui Matic, „diavolii” intrând la pauză cu avantaj pe tabelă.

După pauză cei care au punctat au fost elevii lui Jose Mourinho, Blind închizând tabela dupăun penatly acordat de centralul Mazeika.

În celălalt meci al grupei, TSKA Moscova şi-a luat o bine meritată revanşă după înfrângerea suferită în tur pe teren propriu cu Basel. Astfel, după ce au pierdut la Moscova cu 2-0, ruşii au reuşit să plececu toate cele trei puncte din Elveţia reuşind să câştige cu 2-1 meciul cu Basel.

Elveţienii au deschis scorul prin Zuffi în minutul 32 însă ruşii au revenit în actul secund puntând prin Dzagoev (min. 65) şi Wernbloom (min.79). Cu această victorie, TSKA a egalat la puncte Basel, ambele echipe având câtee şase puncte. Lider în grupă este Manchester în timp ce Benfica este ultima în grupă fără niciun punct.