Marica, primul meci oficial la Stuttgart

Publicat: 06/08/2007 | 00:00

Fara glorie. Svabii s-au calificat in turul doi al Cupei Germaniei, printr-un penalty transformat in ultimul minut de joc al meciului Cristi Petre Atacantul nationalei Romaniei si-a facut debutul oficial la campioana Germaniei printr-o victorie muncita, 2-1, cu SV Wehen-Wiesbaden, in primul tur al Cupei Germaniei. Ciprian Marica , singurul atacant valid al svabilor la ora meciului, a bifat toate cele 90 de minute de joc. A fost o partida cu multe evenimente, patru cartonase rosii, cate doua pentru fiecare echipa, si doua lovituri de la 11 metri, dar Vfb Stuttgart a reusit sa obtina calificarea in turul secund al competitiei. Ambele goluri ale campionilor au fost marcate de Roberto Hilbert, din penalty, cel al victoriei fiind reusit chiar in ultimul minut de joc. „Am avut un meci greu, dar asa este in Cupa. Este o competitie a surprizelor si ma bucur ca am reusit sa evitam una astazi”, a spus, la conferinta de presa, antrenorul svabilor, Armin Veh.