Marseille merge în optimile Cupei Franţei! Astăzi avem şocul AS Monaco- Lyon!

Publicat: 24/01/2018 | 07:00

În schimb, echipa internaţionalului român, Ciprian Tătăruşanu, FC Nantes, a fost eliminată din competiţie după ce a pierdut duelul cu Auxerre. „Canarii” au fost învinşi pe teren propriu de cei de la Auxere cu scorul de 4-3 (3-1) la capătul unui meci spectaculos în care Ciprian Tătăruşanu a fost doar rezervă. După doar 34 de minute de joc Auxerre conducea cu 3-0 după reşitele lui Konate (min.6), Pallois (min. 32-aut.), Aye (min.34), golul gazdelor fiind marcat de Thomasson (min. 38).

Dubois (min. 51) a redus din handicap punctând pentru 3-2 iar Thomasson a adus egalarea în minutul 65. Golul victoriei şi al calificării celor de la Auxerre a fost marcat de Sangare în minutul 76.

Astăzi în 16-imile de finală ale Cupei Franţei se vor duela AS Monaco şi Lyon în cel mai aşteptat meci din această fază a competiţiei. Duelul va avea loc de la ora 22:00.