Meci de poveste între Bosnia şi Belgia

Publicat: 08/10/2017 | 07:00

Diavolii au început în forţă partida din Bosnia şi au deschis scorul după numai patru minute de joc prin Meunier. Gazdele au reuşit însă să întoarcă rezultatul până la pauză graţie reuşitelor lui Medunjanin (min.30) şi Visca (min. 39). Repriza a adoua a fost de-a dreptul electrizantă, belgienii revenind la conducerea jocului cu golurile lui Batshuayi (min 59) şi  Vertonghen (min.68) dar gazdele au reuşit din nou să revină în joc egalând prin Dumic (min.82). Victoria diavolilor a fost obţinută prin golul marcat de Carrasco în minutul 84, iar Belgia are înaintea ultimului meci din grupă maxim de puncte.

De înfrângerea Bosniei a profitat Grecia care după 2-1 în Cipru a urcat pe locul 2 în Grupa H preliminară a Campionatului Mondial.