Mesajul asta o va lasa pe Simona Halep fara cuvinte! Ce s-a intamplat la scurt timp dupa ce a castigat turneul din Dubai

Publicat: 22/02/2015 | 21:30

Cu totii cunoastem pasiunea Simonei pentru tenis! O face cu daruire, inca de la o varsta frageda, asa cum Mihai Margineanu a descoperit la o varsta nu tocmai frageda senzatia… aviatia! Va intrevati ce legatura exista intre cei doi? E foarte simplu! In timpul unei “plimbari” printre nori, cantaretul a surprins o imagine impresionanta desupra crucii de pe Caraiman.

Un mesaj imens “Multumim, Simona Halep!” a fost expus in acest loc de vis din Romania, tocmai pentru a putea fi vazut de oriunde te-ai afla.

Victoria Simonei de sambata din turneul desfasurat in Dubai a provocat un val de fericire pe retelele de socializare. Mii de romani si nu numai si-au exprimat bucuria pentru rezultatul excelent obtinut de romanca noastra.

CITESTE SI:

Victorie importanta pentru Romania! Simona Halep a castigat finala turneului de la Dubai

Simona Halep este in pericol mare! Tenismena a patit ASTA si a iesit de urgenta de pe teren

Victorie rasunatoare

Simona Halep a câştigat al zecelea trofeu din carieră, al doilea de categorie Premier 5, după ce a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 6-4, 7-6 (4), pe jucătoarea cehă Karolina Pliskova, în finala turneului de la Dubai.

Halep s-a impus după o oră şi 46 de minute şi, în urma acestui succes, românca revine pe locul 3 WTA. Învingătoarea va primi 900 de puncte WTA şi 456.000 de dolari, iar învinsa 585 de puncte WTA şi 227.860 de dolari.