Mihai Iosif: „Vânat mă simt de când am preluat Rapidul!”

Publicat: 02/10/2021 | 23:24

Mihai Iosif, antrenorul principal al formației Rapid București, a declarat după jocul cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe,s cor 2-2, că își simte postul „vânat”.

„Am început foarte bine jocul. Am avut 2-0 după care ne-am crezut învingători. După 15 minute, am uitat că meciul are 90 de minute. Am jucat din nou în 10 oameni, asta deja… Și, din nou, echipa adversă a primit penalty. Nu știu dacă a fost penalty sau nu. Rapidul din primele etape e tot acolo. Eșecurile noastre, cel putin pe mine, m-au făcut mai puternic! Sub nicio formă mai slab. Asta trebuie să ştie absolut toată lumea. Am avut momente când m-am simțit singur, m-am simțit trist, dar după aceea, am stat şi m-am gândit la câte am realizat, de unde am plecat eu împreună cu aceşti băieți minunați. Mi-am dat seama că eșecurile din ultimele meciuri ne-au făcut mai puternici, mai uniți. Vânat mă simt de când am preluat Rapidul şi eram pe locurile 11-13. N-am nicio problemă! V-am spus, sunt mai puternic ca niciodată. Nu sunt o persoană care caută alibiuri. De un an se fac valuri, de când am avut șanse la promovare. Nu mi-a spus nimeni că n-aş avea credit eu. Eu am obiectiv salvarea de la retrogradare, se știe foarte clar”, a declarat Mihai Iosif.

În urma acestui rezultat, Rapidul a urcat pe locul 5 cu 18 puncte. De partea cealaltă, Sepsi OSK a rămas cu o singură victorie în campionat, cea din prima rundă cu Academica, scor 2-0. În rest covăsnenii au șapte remize și trei eșecuri, fiind pe locul 12 cu 10 puncte.