Monchengladbach surclasată la Gelsenkirchen de Schalke 04 » Prima etapă a anului din Bundesliga continuă » Programul și clasamentul sunt aici!

Publicat: 18/01/2020 | 10:43

În primul meci al anului din Bundesliga, revelația din Bundesliga, Borussia Monchengladbach s-a împiedicat pe terenul lui Schalke 04.

Biletul Zilei » Ieri ne-am dublat din nou investiția » Astăzi mizăm inteligent pentru profit!

Formația din Gelsenkirchen  a tranșat în favoarea sa duelul cu scorul de 2-0 (0-0). Serdar a deschis scorul la două minute de la reluarea jocului învingându-l pe Sommer cu un șut din afara careului, după care în minutul 58 și-au dublat avantajul prin Gregoritsch care a finalizat un contraatac perfect.

Astăzi în prima rundă a returului din Bundesliga vom avea meciuri tari care mai mult ca sigur vor fi spectaculoase.

Liderul Leipzig va primi astăzi de la ora 19:30, vizita berlinezilor de la Union într-un meci în care pleacă cu prima șansă la victorie, fiind greu de crezut că oaspeții vor avea forța de a pune probleme. Tot astăzi, dar de la ora 16:30, Borussia Dortmund, formație care acăzut pe locul 5 , fiind devansată de Shalke 04 în clasament se va duela în deplasare cu Augsburg.