Napoli, eliminată pe San Paolo din Cupa Italiei de Atalanta!

Publicat: 03/01/2018 | 12:00

Titular la Napoli, căpitanul naţionalei României, Vlad Chiricheş a avur un meci de coşmar, având pe conştiinţă unul din cele două goluri primite.

Napoli a început bine meciul cu Atalanta din sferturile de finală ale Cupei Italiei însă Berisha a reuşit să se opună la şutul din periculos a lui Callejon.

După o repriză echilibrată, încheiată cu scorul de 0-0, oaspeţii au deschis scorul în minutul 50 prin Castagne. Cu zece minute înainte de finalul partidei, Atalanta s-a desprins decisiv pe tabela de marcaj, argentinianul Gomez punctând pentru 2-0 după ce l-a pierdut pe drum pe Chiricheş în cursa spre careul advers. Golul de onoare al celor de la Napoli a fost marcat de Mertens cu cinci minute înainte de finalul partidei.

Calificată în semifinale, Atalanta va juca cu învingătoarea din derby-ul Juventus – FC Torino, meci care va avea loc în această seară de la ora 21:45 în direct la Digi Sport.

Iată echipele în Napoli- Atalanta, scor 1-2

Napoli: Sepe – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Mario Rui – Rog, Diawara, Hamsik (min. 56 Insigne) – Callejon (min. 56 Mertens), Ounas (min. 72 Allan), Zielinski

Antrenor principal: Maurizio Sarri

Atalanta: Berisha- Toloi, Caldara, Masiello- Castagne, De Roon, Freuler, Gosens- Cristante- Cornelius, Gomez (min. 90 Haas)

Antrenor principal: Gian Piero Gasperini