Neagoe a pus gând rău sibienilor: 4 variante de profit lansate la „U” Cluj – FC Hermannstadt »»

Publicat: 08/10/2022 | 10:42

Astăzi, de la ora 15:00, va avea loc „U” Cluj – FC Hermannstadt, duelul urmând a conta pentru runda a 13-a din SuperLigă.

Cele două nou promovate abordează duelul cu stări de spirit total diferite, gazdele fiind pe locul 14 cu 11 puncte, iar oaspeții pe 3 cu 22 de puncte și cu un meci mai puțin disputat.

Întrebarea care stă pe buzele tuturor este: cum gestionează sibienii primul eșec din SuperLigă ? Și asta pentru că, după trei victorii consecutive bifate după minutul 90, pentru trupa lui Măldărășanu a venit și decontul. Cu toate că runda precedentă au condus după 45 de minute Sepsi OSK cu 1-0, sibienii au fost întorși de covăsneni pe final de meci de covăsneni, cedând duelul cu 2-1. Cu 22 de puncte în dreptul lor, sibienii se află pe locul 3 în SuperLigă, având și un meci mai puțin disputat, restanța cu CFR Cluj din runda a 6-a.

De partea cealaltă, „Șepcile Roșii” par să fi tras cartea câștigătoare cu Eugen Neagoe. Succesorul lui Erik Lincar pe banca lui „U” are deja 7 partide oficiale pe banca clujenilor, având un palmares pozitiv, 3 victorii, 3 remize și un eșec.

Pariuri: „U” Cluj – FC Hermannstadt