Neagoe nu recunoaște superioritatea Mediașului și pune eșecul pe seama ghinionului!

Publicat: 08/10/2018 | 07:30
Meciul de fotbal dintre Sepsi OSK si Dinamo Bucuresti din etapa a VII-a a play-out-ului Ligii 1 Betano, disputat pe stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, luni, 30 aprilie 2018. © FOTO: Bogdan Balas / Sport Pictures
Eugen Neagoe, antrenorul formației Sepsi OSK Sf. Gheorghe a pus eșecul suferit de elevii săi pe teren propriu în runda a XI-a a Ligii I cu Gaz Metan Mediaș pe seama ghinionului.

Neagoe a spus că dacă Vașvari marca în minutul 87 la scorul de 1-1, cele trei puncte intrau în visteria echipei sale.

„Dacă marcam la acea fază câştigam acest joc, au fost câteva minute şi câţiva centrimetri la acea ocazie, puteam să fim pe locul 3 în acest moment. Am luat şi gol în final pe contraatac, am pierdut mingea în terenul advers, n-am blocat adversarul şi ne-a costat acea greseală”, a declarat Eugen Neagoe, antrenorul principal al formației Sepsi OSK Sf. Gheorghe.

Tot pe seama ghinionului a pus rezultatul și mijlocașul Gabriel Vașvari.

„N-a fost să fie azi, poate s-a răzbunat acel meci cu Voluntari, când am egalat la ultima fază. Acesta e fotbalul, mergem mai departe,  sperăm să obţinem rezultate bune în etapele care urmează” a spus Vașvari.

Sepsi OSK a deschis scorul prin Yasin Hamed (min. 31), dar medieşenii au egalat la scurt timp, prin Iulian Cristea (min. 38) şi au dat lovitura pe finalul jocului, prin portughezul David Caiado (min. 89).

După acest rezultat, Gaz Metan Mediaș a ajuns pe locul 3 cu 20 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj dar cu un golaveraj inferior în timp ce Sepsi OSK Sf. Gheorghe se află pe locul 7 cu 16 puncte.

După reluarea campionatului, care este întrerupt ca urmare a acțiunilor loturilor naționale, Gaz Metan Mediaș va primi pe teren propriu vizita formației FC Botoșani în timp ce Sepsi OSK Sf. Gheorghe se va deplasa la Ovidiu pentru duelul cu Viitorul lui Gică Hagi.