Neagoe pune tunurile pe arbitri după jocul cu FCSB: „Abia se aștepta un moment de genul penalty-ului…”

Publicat: 03/09/2018 | 11:42
Antrenorul celor de la Poli Iasi, Eugen Neagoe, reactioneaza, vineri 14 Octombrie 2016, in timpul partidei din etapa a 12-a a Ligii I, in deplasare, cu CFR Cluj. OVIDIU MATIU/MEDIAFAX FOTO
Înfrângerea de pe „Național Arena” suferită de Sepsi OSK Sf. Gheorghe în runda a V-a a Ligii I, scor 2-0 cu FCSB, a fost digerată greu de tehnicianul echipei din Covasna, Eugen Neagoe.

Acesta a pus tunurile la finalul partidei pe centralul George Rădulescu, sugerând că acesta, prin prestația sa, i-a purtat spre victorie pe roș-albaștrii.

„Abia se aştepta un moment de genul penalty-ului ca să fie decis jocul. Nu meritam să piedem. Am jucat foarte bine, mai ales în prima repriză. Adversarul nu şi-a creat nicio ocazie până în minutul 81. Băieţii merită felicitări. Am jucat cu FCSB, o echipă bună, care nu a avut nicio ocazie până la penalty. Puteam să jucăm două zile cu ei şi nu marcau gol. Faza golului doi a fost jenantă. Mingea era la jucătorul meu şi s-a dat fault asupra lui Moruţan. Asta e situaţia. Trebuie să mergem înainte. Dacă era faza de la penalty în careul celălalt, nu se acorda nimic. Tuşierul era 6 metri în teren, mai avea puţin şi intra în poartă. Abia aşteptau să se întâmple ceva. Bănuiam asta ”, a tunat Eugen Neagoe.

Golurile victoriei roș-albaștrilor în acest meci au fost marcate de Gnohere de la punctual cu var în minutul 82 și de Fl. Coman în minute 85, acesta punctând dintr-o lovitură liberă.

În urma acestei înfrângeri, Sepsi a rămas cu 7 puncte în clasament și ocupă locul 5 în Liga 1. Umrptoarea rundăă, cei de la Sepsi se vor deplasa în Moldova pentru confruntarea cu FC Botoșani, meci care se va disputa luni, 27 august de la ora 18:00.