„Neamțul” negru pe fotbaliștii Chiajnei: „Probabil jucătorii mei nu s-au trezit!”

Publicat: 02/12/2018 | 12:39
Dorinel Munteanu, antrenorul formației Concordia Chiajna a pus tunurile pe elevii săi după înfrângerea cu FC Hermannstadt, scor 2-1, rezultat care i-a dus pe ilfoveni pe locul 13, loc retrogradabil în liga secundă.

„Nu pun înfrângerea pe seama terenului, pentru că şi adversarul nostru a jucat pe acelaşi teren. Trebuie să vedem de ce am pierdut. Voi avea o discuţie cu echipa, nu este posibil să luăm aceste goluri la fazele fixe. Trebuie să facem ceva pentru a aduce puncte în următoarele patru meciuri. Este enorm de mult. Am luat prea multe goluri din fază fixă. Probabil jucătorii mei nu s-au trezit, dar o să fac o analiză cu ei mâine” , a declarat Dorinel Munteanu, antrenorul formației Concordia Chiajna.

Sibienii au început mai bine meciul și au deschis scorul în minutul 4 prin Petrescu. În minutul 28 echipa lui Miriuță și-a dublat avantajul, scorul devenind 2-0 grație reușitei semnate de Dandea. Paul Batin avea să reaprindă speranțele pentru ilfoveni în minutul 44 transformând un penalty.

În repriza a doua s-a jucat pe contre, au fost ocazii la ambele părți, dar scorul a rămas cel stabilit cu un minut înaintea pauzei, 2-1.

În urma acestui succes, Hermannstadt a urcat pe locul 7 în Liga I cu 21 de puncte, fiind la doar 3 puncte în spatele celor de la Sepsi, formație care se află pe locul 6, ultimul care asigură prezența în play-off. De partea cealaltă, Concordia chiajna a rpmas cu 17 puncte și a căzut pe locul 13, loc retrogradabil direct în liga secundă.

Pentru Chiajna urmează runda viitoare un meci pe teren propriu cu Universitatea Craiova.