Nicolae Stanciu a fost șters în Slavia Praga – Midtjylland 0-0! AICI, toate rezultate serii din Ligă!

Publicat: 23/09/2020 | 07:15

Nicolae Stanciu a jucat 90 de minute pentru Slavia Praga, dar echipa sa nu a reușit să marcheze cu Midtjylland (scor 0-0), în turul play-off-ului Ligii Campionilor.

Slavia Praga nu a reușit decât un 0-0 pe teren propriu cu Midtjylland, în turul play-off-ului de calificare în grupele Ligii Campionilor. Nicolae Stanciu a jucat 90 de minute, fiind înlocuit în prelungiri de Takacs. Deși cehii au avut mai multe oportunități în careul advers, ocaziile clare au aparținut danezilor, portarul Kolar salvându-și echipa în 3 rânduri.

Echipe de start Slavia Praga – Midtjylland (0-0)

Slavia: Kolar – Coufal, Zima, Hovorka, Boril – Holes – Masopust, Stanciu, Sevcik, Olayinka – Tecl
Midtjylland: Hansen – Andersson, Sviatchenkp, Scholz, Paulinho – Cajuste, Onyeka, Evander – Dreyer, Kaba, Mabil

PAOK a început tare disputa din Rusia, ratând un penalty în minutul 7 prin Pelkas. Același Pelkas a deschis însă scorul pentru greci în minutul 33, iar presiunea creștea pe Krasnodar. Totusii, gazdele au egalat rapid prin Claesson, gol în minutul 38 dintr-o lovitură de pedeaspsa. În minutul 70, Cabella a înscris pentru 2-1 și a stabilit scorul final. Calificarea încă se joacă și totul se decide săptămâna viitoare, la Salonic.

Echipe de start Krasnodar – PAOK (2-1)

Krasnodar: Safonov – Petrov, Pantaleao, Sorokin, Ramirez – Cabella, Olsson, Vilhena – Wanderson, Berg, Claesson
PAOK: Zivkovic – Crespo, Ingason, Varela, Michailidis – Zivkovic, El Kaddouri, Schwab, Giannoulis – Tzolis, Pelkas

Cu toate cazurile de covid-19 la echipă, Maccabi Tel Aviv a răsturnat calculele hartiei și a marcat pentru 1-0 prin Biton, în minutul 9. Tot Biton a mai avut o bară, însă Salzburg a câștigat partida din Israel prin golurile lui Szoboszlai (minutul 49) și Okugawa (minutul 57). Misiunea lui Maccabi Tel Aviv este acum una aproape imposibilă, iar Salzburg este la un pas să revină în grupele Ligii Campionilor.

Echipe de start Maccabi Tel Aviv – Salzburg (1-2)

Maccabi Tel Aviv: Daniel – Bitton, Tibi, Yeini, Baltaksa, Davidzada – Karzev, Golasa, Barsky, Biton – Haim Almog
Salzburg: Stankovic – Kristensen, Ramalho, Wober, Ulmer – Okugawa, Bernede, Mwepu, Szoboszlai – Berisha, Daka